Favorité na čele

Na čele závodu Transat Quebec – St. Malo pluje trojice Generali, Tales II a Imerys. S nimi ještě drží krok Region Normandie, Black Pepper a Solidaires en Peloton. Zbytek startovního pole již ztrácí přes 20 mil.

Závodníci mají za sebou mimořádně vyčerpávajících 60 hodin plavby v řece Sv. Vavřince. Neustále obraty, nikdy nekončící trimování plachet v proměnlivých podmínkách, přerovnávání veškerého nákladu v podpalubí při každé obrátce. A naprostá pozornost. Za kormidlem nebylo možné ani na chvíli vypnout. Hustý provoz, rybáři, plovoucí kmeny stromů...

Nyní se lodě vzdalují z dosahu kanadské pevniny. Před sebou mají otevřenější vody zálivu Sv. Vavřince a dále Newfoundland. K nejvýchodnějšímu cípu Newfoundlandu zbývá ještě necelých 600 mil. Pro nejbližší hodiny se zdá být vítr slabý a proměnlivý, hned zítra ale zesílí až ke 40 uzlům od jihu. V tomto větru se jachty rychle dostanou na otevřený oceán.

Imerys i s naším Milanem Koláčkem na palubě se stále drží na medailových pozicích. I v náročných bezvětrných podmínkách tak dokazuje, že dokáže být velmi rychlá. To samé platí i o Generali a Talles II. Především Tales II se na tom zdá být s rychlostí dobře. Jsou chvíle, kdy se startovním polem propadne, ale následně se jen díky svému rychlostnímu potenciálu rychle vrátí zpět.

Aktuálně je na čele Tales II, která pluje o více než 3 uzle rychleji než druhá Generali a třetí Imerys. Ztráta Imerys na Tales II je 0,8 míle.

Poloha lodi »

Imerys: Phil Sharp - radiové hlášení »


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2021 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10