Roubal s Koláčkem první?

Pavel Roubal s Milanem Koláčkem se zúčastnili regaty Mare Nostrum 2016 ve Španělsku. A zdá se, že vyhráli. Proč se jen zdá? Protože informace na stránkách závodu nejsou zcela aktuální. Ve výsledcích z roku 2014 to nenajdeme.

Závod se startem a cílem v Garrafu nedaleko Barcelony je dlouhý téměř 500 mil. Obeplouvá Baleáry a vrací se zpět. Co trvá 3 dny na Atlantiku, to se táhne ve Středomoří téměř týden. Rychlost často jen s bídou přesahuje 2 uzle.

I v těchto podmínkách se náš tým držel na lodi Pogo Dancer mezi sériovkami na čele hned od druhého dne. Nebylo to přitom snadné. Vítr a jeho predikovatelnost je ve Středomoří na úrovni věštění z křišťálové koule. Milan Koláček k tomu říká: „Hned první den po startu nám bylo jasné, že routing připravený navigačním softwarem Adrena, nám je k ničemu. Všechno bylo jinak a bylo třeba se velmi rychle přeorientovat. Jet jen podle mluvené aktuální předpovědi a citu. Tato zkušenost nás stála ztrátu během prvního dne." Od druhého dne se už ukazovalo, že naše dvojice je na tom s citem dobře.

Závod byl velmi pomalý, k překonání celelých 500 mil potřebovali naši přibližně 4 dny a 12 hodin. Přesnější můžeme být až poté, co budou zveřejněny výsledky.

Závodu se zúčastnili například Anna Corbela a Didac Costa, kteří mají za sebou závod kolem světa Barcelona World Race.

Více informací můžete zkusit najít zde. Ale moc si od toho neslibujte.

 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2021 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10