Čech na startu Transatu AG2R

Již za 66 dní startuje v bretaňském Concarneau doublehanded závod přes Atlantik Transat AG2R. Na start se postaví i Milan Koláček. Po čase bude ve velké transatlantické regatě komu fandit.

Ve čtvrtek Milan představil v restauraci il Primo Piatto svůj projekt Vendée Globe 2020. Za 4 roky chce být prvním Čechem, který se na start sólové nonstop regaty kolem světa postaví. Cesta na start nejnáročnější světové regaty bude ještě dlouhá. Ví to i Richard Konkolski, náš nejslavnější jachtař, který Milana na prezentaci přijel podpořit. Popřál Milanovi úspěch v jeho náročném snažení a apeloval na případné partnery, aby se do projektu zapojili spolu s ním. Richard Konkolski zdůraznil, že zatímco v jeho době bylo možné se na start postavit bez partnerů (i když to nebylo vůbec snadné), dnes je doba jiná a finanční partneři jsou pro krok mezi světovou elitu nezbytní.

Prvním krokem v cestě na start Vendée Globe jsou dva roky ve třídě Figaro. Loď Milan má k dispozici. První regatou bude Transat AG2R. Pro přípravu a start v závodě potřebuje naplnit rozpočet ve výši 70 000 EUR. Díky aktivním partnerům se podařilo již 3 dny po prezentaci dát dohromady třetinu potřebného rozpočtu.

Milan je nyní doma v Bretani, ale stále vede jednání s dalšími potenciálními partnery. Věří, že se rozpočet podaří naplnit a v transatlantické regatě bude moci zabojovat s nejlepšími. Parťákem Milana do závodu je Pierre Braseur, který loni zvítězil v kategorii Class 40 v regatě Transat Jacques Vabre. Půjde tedy o silnou dvojici.

Tento týden Milan zaplatí startovné a začne s intenzivní přípravou. Kdo všechno se postaví na start spolu s naším týmem, není zatím jasné. Více budeme vědět příští týden, kdy budou uzavřeny přihlášky. O Milanově přípravě vás budeme pravidelně informovat.


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2021 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10