Transatlantické dobrodružství

41 dnů zbývá do startu velkého transatlantického dobrodružství našeho nejlepšího sólového jachtaře Milana Koláčka. Náročný dvojposádkový závod Transat AG2R odstartuje již 3. dubna.

Závodníci se ze sychravého bretaňského Concarneau vydají na plavbu přes Atlantik. Cíl závodu je na karibském ostrově St. Barth, který je oblíbený především u nejmajetnější části evropské a americké populace.

Bouřlivý oceán

Startovní pole vypluje na severní Atlantik v bouřlivém jarním období. Přechody prudkých atmosférických front jsou v té době na denním pořádku. Především první týden závodu bude mimořádně náročný, počasí nestálé a závodníci budou bojovat nejen se silným větrem a vysokými vlnami, ale také s lezavým chladem.

Tvrdá konkurence

Při plavbě přes Atlantik svede Milan souboj s těmi nejlepšími. Mezi soupeři bude loňský mistr Francie Xavier Macaire, vítěz Solitaire du Figaro Nicolas Lunven, či dravý Adrien Hardy. Na závodníky čeká trasa dlouhá 3800 námořních mil, tedy více než 7000 km. Dá se očekávat, že jachtaři stráví na Atlantiku přibližně 20 dnů.

Coskipper Pierre Brasseur

Milan se postaví na start spolu s Pierrem Brasseurem, se kterým se zná již od chvíle, kdy oba závodili v Classe Mini. Pierre si v loňském roce na své konto zapsal zatím největší úspěch, kterým bylo vítězství v závodě Transat Jacques Vabre ve třídě Class 40 spolu s Yannickem Bestavenem.

Naše šance

Šance dvojice, která popluje pod českou vlajkou, je těžké predikovat. Milan však vždy mířil vysoko a je tomu tak i nyní: „Bude to velmi těžký závod. Také proto, že jsme na startu v podstatě nováčky. Nikdy jsme se ale nevzdávali a nebudeme s tím začínat ani nyní. Naším cílem je první polovina startovního pole. A pokud se na nás usměje štěstí, tak by byla nejlepší medaile, ne?"

Transat AG2R

Start

Kdy 3. dubna 2016

Kde Concarneau, jižní Bretaň, 47°52´N a 003°55´

l

Kdy Předpokládaný dojezd do cíle 23. dubna 2016

Kde ostrov St. Barth, Malé Antily, 17°55´N a 062°50´W

Délka závodu 3800 námořních mil, cca 7000 km

Více informací najdete zde.

 

 

 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2021 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10