Od pondělí v jednom kole

Pondělí příprava lodi na první spuštění do vody v pondělí odpoledne. V úterý stále technickéá příprava a odhalení dalších drobností které jsou nutné na lodi dodělat.

Úterý odpoledne první plachtění v 10kn slouží k ohmatání si lodě po zimě a doplnění job listu.

Středa je věnována elektroinstalaci na palubě (výměna jističů které už nejsou spolehlivé, nová baterie pro start motoru, nová pumpa na vodní balast. David Leven který s námi prochází stav elektroniky a elektroinstalace je jedním ze skvělých programátorů a specialistů na elektroinstalace v závodních lodích.

Ve čtvrtek zpět na vodu, cílem je kalibrace všech instrumentů před tím než se ponoříme do speed testů s ostatními. Vypadá to bohužel i na speedo které budeme muset vyměnit za nové. Sháníme hlavní plachtu se kteoru bychom mohli bezpečněji vyplout na transat. naše je přeci jenom 2011 a už má hodně zasebou, zbytek plachet je v dobrém stavu z 2014.

Dnes byla na programu celodení obnovení ISAF survival kurzu v CEPE Lorient- teoretické probrání bezpečnosti na moři vybavení na palubě ať už osobní nebo kolketivní druhy a způsoby záchrany na moři, Hypotermie nebo vytažení MOB, nakonec praktická zkouška TPS obleku, vest apřevracení záchranného ostrůvku. Sobota celodení školení PSMer (první pomoc na moři).


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2021 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10