Nejtěsnější vedení pro naše

Pavel Roubal s Milanem Koláčkem stále drží první místo v závodu Minifastnet. Vítězství by bylo neuvěřitelným úspěchem. Zvláště když vezmeme v úvahu, že pro Pavla Roubala je to první závod v Classe Mini. Tomu se říká premiéra jako hrom!

Minifastnet je jedním z vrcholů třídy Classe Mini. Jistě všichni znáte závod Rolex Fastnet Race. Jede se na podobné trati, také k majáku Fastnet a zpět. Je to závod, který vzbuzuje obavy i u zkušených závodníků. Minifastnet je to samé, jen na titěrných 6,5 metru dlouhých závodních speciálech.

Náš tým na lodi Pogo Dancer otáčel maják Fastnet jako první ze sériových lodí a jako třetí celkově. Nyní má na druhou jachtu Blue Orange Game náskok 0,2 míle. Třetí Le Fauffifon Henaff ztrácí 1,2 míle. Třetí Pogo Partners je o 3 míle zpět. Všechny vedoucí jachty jedou rychlostí kolem 10 uzlů.

Vítr pomalu slábne. Nyní je jeho rychlost mezi 10 a 15 uzly. Zítra bude největším nebezpečím hřeben vysokého tlaku vzduchu, který se postaví do cesty. Tam může znovu dojít ke kompresi startovního pole a k restartu. Doufejme, že naši si s nástrahou poradí ze všech soupeřů nejlépe.

Polohu lodí najdete zde »

 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2021 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10