Loterie ve slabém větru

Dnes ráno zbývá naší jachtě Pogo Dancer 150 mil do cíle Minifastnetu. Po včerejší euforii, kdy naše dvojice Pavel Roubal a Milan Koláček otáčela u Fastnetu první, je dnes na programu dlouhý spinakerový kurz na jihovýchod.

A také slábnutí větru. Čelo startovního pole vplouvá do hřebenu vysokého tlaku vzduchu. Co to znamená pro průběh závodu? V první řadě zpomalení. Proti včerejším 10 uzlům jsou dnes závodníci rádi za poloviční rychlost. A ve druhé řadě je to loterie. Ve slabém větru vždy přichází na řadu faktor náhody. Doufejme, že tentokrát bude přát štěstí našim.

Pořadí na čele se dnes změnilo. Ve vedení je nyní Blue Orange Games, na druhém míste Le Fauffiffon Henaff a až třetí naše Pogo Dancer, která je nejdále na jihu. Na první místo naši ztrácejí 0,9 míle. Rozhodující chvíle přicházejí nyní. Do dnešního večera by mělo být jasno. Večer by již měl začít foukat stabilní severní vítr, ve kterém se jachty opět rozletí k cíli.

Rozhodujících tedy bude příštích 9 hodin. Na medaili bude třeba i určitá dávka štěstí. My v Lodních novinách budeme držet Pavlovi s Milanem palce.

Polohu lodí najdete zde »

 


2016 Milan Koláček | milan.kolacek@icloud.com | sevenmedia s.r.o. © 2016

© Copyright 2004-2021 - CMS Made Simple / This site is powered by CMS Made Simple version 1.11.10